Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Vasili i publikon Ramës VIDEON: Si gënjeu kryeministri për vizat disa javë më parë (ÇFARË PO PËRPIQET TË BËJË)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti i LSI ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit ngriti alarmin lidhur me mundësinë e rikthimit të vizave për shqiptarët.

Vasili i ka publikuar Ramës një video të disa javëve më parë, ku kryeministri deklaron se qeveria holandeze nuk do kërkojë rikthimin e vizave në Komisionin Europian.

Sipas ish-deputetit të LSI, Rama po gënjen për vizat, pasi pretendon se po përpiqet të izolojë shqiptarët me çdo kusht.

Reagimi i plotë i Vasilit:

Edi Rama po na genjen prap per vizat,a ka turp ky!(VIDEO).

Edi Rama genjen shume, vazhdimisht dhe pacipesisht per vizat e shqiptareve.

Sot ne pergjigje te shqetesimit te z.Avramopulos per rrezikun e rikthimit te vizave per shqiptaret dhe preokupimit serioz te Presidentit Meta, Edi Rama na genjeu prap sot dhe tha:

“Ilir Meta mos shqetësohet për rikthimin e vizave (vizat nuk ka asnjë shans të rikthehen).”

Por ishte po ky Edi Rama, qe garantoi perpara parlamentit,se qeveria holandeze,sipas Rames, nuk do ta çonte ne BE kerkesen e Parlamenti Holandez per rivendosjen e vizave.(VIDEO).

Edi Rama po ben ç’mundet meqenese nuk e ndaloi dot liberalizimin e vizave ne vitin 2010,kur kercenonte qe 1 milion shqiptare do te shkonin ne Europe,tani po genjen me qellim,qe te arrije,qe te izoloje shqiptaret me cdo kusht.

Por e sigurte eshte qe shqiptaret do ta izolojne fort…Edi Ramen.

Shiheni videon se si genjente Edi Rama ne parlament.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img