Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Vasili i LSI mesazh të fortë: Sot të lëshojmë nga vetja për stabilitetin dhe sigurinë e vendit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryesia e LSI dhe kandidatët për deputetë të LSI për qarkun e Tiranës vendosen kurora me lule në Bustin e Qemal Stafës, me rastin e 75 vjetorit.

Lidhur me situatën politike, kryetari i LSI Vasili tha se stabiliteti i vendit, përjashton çdo interes të ngushtë.

“Dëshmorët shumë të rinj dhe nuk kursyen jetën. Sakrifica sublime e tyre thirrje politikës sot. Sot  të lëshojmë nga vetja për stabilitetin dhe sigurinë Stabiliteti i vendit, përjashton cdo interes të ngushtë.Pra sakrifica që na kërkohet që të bëjmë sot është shumë më e vogël në raport me mësimin e madh që na vjen nga historia dhe nga dita e 5 majit ku të rinjtë që dhanë gjakun e tyre janë këtu për të na bërë apel për përgjegjshmëri më të lartë ndaj vendi dhe çfarë s’duhet të kursejmë ne absolutisht për të mirën dhe për qetësinë dhe sigurinë e vendit”, u shpreh kreu i LSI-së.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img