Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

“Varuni more teneqet që të dyve”, Açka i përgjigjet në të njëjtën “monedhë” kryeministrit: Shqiptarëve sot nuk u ha fare Edi, për Edi Ramën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e PD, Flutura Açka është pyetur nga gazetarja në lidhje me reagimin e kryeministrit Edi Rama, ku në një postim ndër të tjera tha “varuni more teneqet që të dyve”.

Açka nuk ia ka “përtuar” aspak kryeministrit Rama duke e “prishur” edhe ajo fjalorin u kundërpërgjigj “Shqiptarët e di Edi që nuk u ha për Edi Ramën”.

“Më vjen keq, jemi në televizion publik, por meqenëse kryeministri ynë i dashur e ka zanat të jetë vulgar dhe të prishë gjuhën, jam e detyruar dhe unë ta prish disi gjuhën për t’iu përgjigjur këtij njeriu që nuk lë rast pa bërë ato batutat e tij bajate dhe vulgare. Ai e ka përsëritur shpesh në retorikën e tij dhëmbi i prishur i Partisë Demokratike, ju e keni dëgjuar apo jo?! Unë e di që shqiptarët e sotëm nuk kanë problem dhëmbin e prishur të PD-së, e kanë problem sarkomën, sarkomën (lloj kanceri që fillon në inde si kockat ose muskujt) që Edi Rama iu ka vënë në shpinë shqiptarëve.

Ai është halli sot i shqiptarëve, prandaj sa më shpejt të bashkohet PD-ja, sa më shpejt këto gjëra të shoshiten mes dy kampeve, po them kampeve tani meqenëse janë vendosur kampet përballë njeri-tjetrit aq më shpejt do t’i vijë fundi Edi Ramës. Dhe sa për Edi Ramën, po them atë batutën po aq vulgare sa ç’e ka thënë ai dhe nuk e kam turp fare se nuk më bën fare për Edi Ramën, ky njeri që bën vetëm sehir dhe harron se kush është dhe çfarë i ka bërë kësaj Shqipërie sot, shqiptarëve të sotëm nuk iu fare Edi për Edi Ramën”, deklaroi deputetja Açka për “news24”.

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=629&loc=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fdeputetja e pd kerkon ndjese per gjuhen dhe i kthehet kryeministrit qe ftoi demokratet ne bashkebisedim shqiptareve nuk iu ha fare edi per edi ramen%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img