Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

“Varje në mes të Tiranës kriminelit”, Gold Ag reagon i revoltuar për vrasjen makabre në Fier

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vrasja makabre e 8-vjeçarit mbrëmjen e djeshme në Fier ka tronditur të gjithë shqiptarët anë e mbanë.

Ky krim ka irrituar edhe figura publike, të cilët duhej të reagonin më herët, duke iu kërkuar llogari institucioneve, gjykatës dhe prokurorisë, pasi autori ishte me precedentë të mëparshëm penalë.

Reperi Gold Ag ka reaguar i revoltuar, i cili thotë se autori duhet të varet në mes të Tiranës.

“Varje në mes të Tiranës kriminelit. Zot na ruaj nga ky lloj i egërsirave”, ka shkruar Gold AG.

arianagushi 2021 11 17 11 07 09

Krimi i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Grecalli në Fier, ku 8-vjeçari Mateo Vasiu u rrëmbye dhe më pas u vra nga fqinji, Klodian Çalamani. Ai e kishte groposut trupin e vogëlushit në oborrin e shtëpisë së tij, ndërsa u zbulua nga Policia pak orë pas kërkimit. Autori Çalamani pranoi vrasjen dhe tashmë ndodhet në burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img