Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Varianti “Mu” i afrohet Shqipërisë, konfirmohen rastet e para në vendin fqinj

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia ka konfirmuar 6 rastet e para të variantit Mu të Covid-19.

Organizata Kombëtare e Greqisë për Shëndetin Publik ka deklaruar se 6 rastet po monitorohen nga OBSH.

Mediat greke raportojnë se dy raste të variantit të ri u identifikuan në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës, dy të tjera në Argolida në rajonin verior të Peloponezit, një në Atikë, dhe një tjetër në Akaia, gjithashtu në Peloponez.

Shifrat e të infektuarve me variantin Delta janë shumë të larta, ku vetëm sot janë shënuar 899 të infektuar me Delta.   

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img