Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Varianti indian i Covid i afrohet Shqipërisë, ministri i Shëndetësisë: Kemi konfirmuar rastin e parë, të zgjaten masat kufizuese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko FIlipiçe ka deklaruar se do të propozojë deri tek Shtabi i përgjithshëm i Krizës, që masat aktuale dhe ora policore të mbesin në fuqi deri më 15 qershor në territorin e tërë shtetit.

Kjo pasi javën e kaluar tek një pacient i cili është hospitalizuar në spital privat, është konstatuar varianti “indian” i koronavirusit.

Filipçe tha se ky pacient kishte ardhur nga Iraku dhe se gjendja e tij shëndetësore ishte e stabilizuar.

“Sipas anketës epidemiologjike të cilën e ka bërë spitali, pacienti është kthyer nga Iraku, ku më parë 10 ditë ka qenë i hospitalizuar, kur është kthyer në vendin, menjëherë me makinë të ndihmës së shpejtë është dërguar në spital. Gjendja e pacientit është stabile dhe nuk është shenjë për rrezik”, ka thënë Filipçe, raportojnë mediat fqinje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img