Hapësire reklamuese

Rajoni

Varianti indian i Covid i afrohet Shqipërisë, ministri i Shëndetësisë: Kemi konfirmuar rastin e parë, të zgjaten masat kufizuese

Shkruar nga Newsbomb
Varianti indian i Covid i afrohet Shqipërisë, ministri i

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko FIlipiçe ka deklaruar se do të propozojë deri tek Shtabi i përgjithshëm i Krizës, që masat aktuale dhe ora policore të mbesin në fuqi deri më 15 qershor në territorin e tërë shtetit.

Kjo pasi javën e kaluar tek një pacient i cili është hospitalizuar në spital privat, është konstatuar varianti “indian” i koronavirusit.

Filipçe tha se ky pacient kishte ardhur nga Iraku dhe se gjendja e tij shëndetësore ishte e stabilizuar.

“Sipas anketës epidemiologjike të cilën e ka bërë spitali, pacienti është kthyer nga Iraku, ku më parë 10 ditë ka qenë i hospitalizuar, kur është kthyer në vendin, menjëherë me makinë të ndihmës së shpejtë është dërguar në spital. Gjendja e pacientit është stabile dhe nuk është shenjë për rrezik”, ka thënë Filipçe, raportojnë mediat fqinje.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese