Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Varianti i ri i koronavirusit përhapet edhe në Suedi

spot_img

Lajme të ngjashëm

52b35b2196a6b649f925a4c24e8f56f8

Varianti i ri i koronavirusit që po qarkullon në Britani u zbulua edhe në Suedi.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një udhëtar nga Mbretëria e Bashkuar u sëmur pas mbërritjes në Suedi dhe rezultoi pozitiv.

Personi në fjalë ëhstë mbajtur i izoluar dhe se deri më tani nuk ka rezultuar person tjetër pozitiv me variantin e ri.

Varianti i ri, i cili është përhapur me shpejtësi në Anglinë e Jugut, mendohet të jetë më ngjitës se të tjerët që janë në qarkullim.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img