Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Varianti i ri i koronavirusit, Johnson ngre alarmin: Mund të jetë më vdekjeprurës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a05f2cd35b0e1d10b465c305268de259

Kryeministri britanik Boris Johnson tha se provat fillestare tregojnë se varianti i ri i koronavirusit, që u zbulua fillimisht në Britaninë e Madhe, mund të jetë më vdekjeprurës.

Ai ka thënë se këto janë të dhëna nga ekspertët, të cilët kanë krahasuar shkallën e vdekjeve te njerëzit me variantet reja dhe ato të vjetra të koronavirusit.

“Për shkak të ndikimit të këtij varianti, spitalet janë nën presion kaq të fortë”, tha Johnson.

Variant i ri, i cili thuhet se është 70% më infektues është përhapur gjërësisht në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Varianti i ri u zbulua për herë të parë në Kent të Britanisë së Madhe në muajin shtator të vitit 2020.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img