Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Varianti i ri i Covid alarmon G7, ministrat e shëndetësisë mbledhje urgjente

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrat e shëndetësisë të G7 ditën e hënë do të mbajnë një mbledhje urgjente ku pritet që të diskutojnë rreth variantit Omicron të koronavirusit.

G7 përbëhet nga Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia, Britania e Madhe dhe SHBA, dhe aktualisht Mbretëria e Bashkuar mban presidencën.

Ky takim vjen në një kohë kur varianti i ri i virusit është zbuluar në Britani, Gjermani dhe Itali, ndërsa ministri francez i shëndetësisë u shpreh të dielën se ky mutacion ka të ngjarë të jetë duke qarkulluar edhe në Francë.

“Nuk ka ende asnjë rast, por është çështje orësh”, tha Olivier Veran.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img