Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Varianti i ri i Covid-19, një tjetër shtet konfirmon rastin e parë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

114933e850df664f3b90c4169a84f3b7

Varianti i ri i koronavirusit, identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar ka mbërritur edhe në Francë.

Autoritetet shëndetësosre kanë konfirmuar ditën e djeshme se është zbuluar rasti i parë me Covid i variantit të ri.

“Personi i infektuar udhëtoi nga Londra për në qytetin francez Tours fundjavën e kaluar dhe u shtrua në spital të hënën”, tha Ministria Franceze e Shëndetësisë në një deklaratë për mediat.

Kujtojmë që bota është friksuar nga variant i ri, i cili sipas të dhënave të para është 70% më infektues.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img