Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Varianti “Delta” rrit sërish numrin e infektimeve, ky është shteti që do të palikojë dozën e tretë të vaksiëns anti-COVID

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri izraelit Naftali Bennett ka bërë me dije se Izraeli do të fillojë aplikimin e dozës së tretë të vaksinës anti-COVID për qytetarët mbi 60 vjeç.

Duke filluar nga dita e dielë qytetarët do të kenë mundësi të marrin dozën e tretë, ndërkohë që rreth 55% e popullsisë izraelite i ka marrë dy doza të vaksinës.

“U bëj thirrje njerëzve të moshuar që tashmë janë vaksinuar, të marrin edhe dozën shtesë. Mbrojeni veten. Vendimi për dozën e tretë u bazua në kërkime dhe analiza të konsiderueshme, si dhe në rritjen e rrezikut nga varianti Delta”, tha Bennett.

I pari që do të marrë dozën e tretë të vaskinës do të jetë presidenti Isaac Herzog.

Më shumë

spot_img