Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Varianti “Delta” rrit numrin e infektimeve, ky është shteti që ka nxjerrë ushtrinë në rrugë për të monitoruar qytetarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Varianti “Delta” ka rritur numrin e të infektuarve në Australi, ndaj qeveria ka vendosur masa të tjera kufizuese për qytetarët.

Autoritetet kanë vendosur që në Sidnei qytetarët të izolohen në banesat e tyre, teksa në rrugë do të patrullojnë edhe forcat e ushtrisë për të monitoruar qytetarët në zbatimin e rregullave.

Ndërkohë në periferi të Sidenit janë vendosur masa më të rrepta kufizuese, me qytetarët që duhet të vendosin maskën në rrugë dhe ambiente të tjera.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img