Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Varhelyi vjen sot në Tiranë, takim me Ramën dhe Bashën; ja sa vaksina Pfizer do të sjellë të financuara nga BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi Oliver Varhelyi do të zhvillojë ditën e sotme një takim në Tiranë.

Me mbërritjen e tij, komisioneri do të dorëzojë edhe sasinë e parë të vaksinave Pfizer të mundësuara nga BE.

Bëhet me dije se Varhelyi do të zhvilliojë një takim me kryeministrin Edi Rma, nme të cilin do të ketë dhe një konferencë të përbashkët.

Mësohet se pas takimit me Ramën, komisioneri do të takohet edhe me kreun e PD, Lulzim Basha.

Vizita e Komisionerit për Zgjerim ka si fokus kryesor ndihmën e BE për Shqipërinë për të përballuar pandeminë. Ai sot do të sjellë 145 mijë vaksina Pfizer të financuara nga BE.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img