Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.6kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Varhelyi takon vëzhguesit e ONM-së dhe Vettingut: Sulmi ndaj anëtarëve apo familjarëve të tyre duhet të ndalet!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vëzhguesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit si dhe anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Varhelyi është shprehur se Bashkimi Europian mbështet institucionet e drejtësisë së re, teksa ka nënvizuar se integriteti i gjyqtarëve dhe prokurorëve është çelësi për të ardhmen e Shqipërisë në BE.

Në fund, zyrtari i lartë europian ka dhënë edhe një mesazh të rëndësishëm: “Sulmi ndaj organeve të vettingut dhe anëtarëve apo familjeve të tyre duhet të ndalet”.

“E nisa vizitën time me një shkëmbim të mirë me institucionet e vettingut dhe OMN në Tiranë sot. Rikonfirmoj mbështetjen e plotë dhe të fortë të BE-së. Integriteti i gjyqtarëve dhe prokurorëve është çelësi për të ardhmen e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Sulmi ndaj organeve të vettingut dhe anëtarëve apo familjeve të tyre duhet të ndalet”, shprehet Varhelyi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img