Hapësire reklamuese

Politikë

Varhelyi takohet me Tabakun: Kemi nevojë për një parlament që funksionon mirë

Shkruar nga Newsbomb
Varhelyi takohet me Tabakun: Kemi nevojë për një parlament

Komisioneri i Bashkimit Europian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka takuar këtë të mërkurë deputeten e Partisë Demokratike, njëherazi edhe kryetarja e komisionit për Çështjet Evropiane, Jorida Tabaku.

Në fokus të këtij takim ka qenë progres raporti i KE-së për Shqipërinë. Përmes një postimi në  rrjetet sociale, Varhelyi kërkon që dialogu politik konstruktiv, duhet të forcohet dhe opozita ka një rol kyç.

"Ndërsa planifikojmë të hapim negociatat e anëtarësimit mbi Bazat, ne kemi nevojë për një Parlament që funksionon mirë. Dialogu politik konstruktiv duhet të forcohet dhe opozita ka një rol kyç”, shkruan ai.

https://twitter.com/OliverVarhelyi/status/1724875545849082289

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese