Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Varhelyi në Këshillin Europian: Të sigurojmë qasje të shpejtë të vaksinave për Ballkanin Perëndimor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da21e2fb9a00f0752407895b277e6826

Eurokomisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka përfaqësuar Komisionin Evropian në Këshillin

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, ai Varhelyi tha se BE do të qëndrojë në krah të partnerëve të Ballkanit Perëndimor dhe të fqinjëve për të siguruar sa më shpejt një vaksinë anti-Covid.

Sipas Varhelyi është një nevojë thelbësore për sigurimin e shpejtë të vaksinave në këtë rajon.

“Në Këshillin Europian sot duke përfaqësuar Komisionin Europian. Në luftën kundër COVID19, BE i qëndron pranë partnerëve të saj në  Ballkanin Perëndimor dhe në rajon. Theksoj nevojën për të siguruar qasje të shpejtë në vaksinat në rajonet Ballkanit Perëndimor. Nënvizoj gjithashtu shqetësimet mbi zhvillimet në lidhje me çështjen Navalnyi”,- shkruan Varhelyi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img