Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Varhelyi ndan foto me Jorida Tabakun: Diskutuam hapat e ardhshëm të procesit të integrimit të Shqipërisë në BE

Lajme të ngjashëm

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësinë në BE, Oliver Varhelyi gjatë vizitës së tij në Shqipëri është takuar me deputeten e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku.

Ai shkruan se gjatë takimit me Tabakun kanë diskutuar në lidhje me hapat e ardhshëm të procesit të integrimit të Shqipërisë në BE.

“Pas vizitës sime të javës së fundit në Shqipëri, u takova me Jorida Tabaku. E përgëzova për punën e saj të përkushtuar si Kryetare e Komisionit për Çështjet e BE-së dhe Bashkëkryetar i Këshillit Kombëtar për Integrim në BE. Diskutuam hapat e ardhshëm të procesit të integrimit të Shqipërisë në BE Dhe projektet për të mbështetur Shqipërinë në ditën e zgjedhjeve.“- shkruan Varhelyi.

Më shumë