Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Varhely takon Vuçiç para takimit të lartë me Hotin në Bruksel: Diskutim i shkëlqyeshëm! Ja përse më informoi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cb61ad6a2e1a2f5953571f87c951700e

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar sot në Bruksel presidentin serb Aleksandar Vuçiç, i cili e ka informuar për marrëveshjen e bërë në Shtëpinë e Bardhë.

Varhely shkruan se diskutimi me Vuçiç ka qenë i shkëlqyeshëm ndërsa shton se mirëpret takimin e sotëm të tij me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, me shefin e diplomacisë evropiane Josep Borrell dhe me emisarin special i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak.

“Diskutim i shkëlqyeshëm me Presidentin serb këtë mëngjes. Unë mirëpres takimin e sotëm të nivelit të lartë të dialogut të lehtësuar nga BE nga Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Presidenti Vuçiq më informoi për takimet dhe marrëveshjet e rëndësishme të nënshkruara në Shtëpinë e Bardhë. Diskutuam ndjekjen e mundshme të përbashkët me # BE”, shkruan Varhely.

Lexo: https://www.newsbomb.al/pas-uashingtonit-hoti-dhe-vucic-takim-te-larte-ne-bruksel-cfare-pritet-te-ndodhe-219501

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img