“Varen” në litar te Kulla Eifel për të protestuar kundër vizitës së presidentit iranian (Video)

Publikuar tek: bota, më 14:02 28-01-2016 “Varen” në litar te Kulla Eifel për të protestuar kundër vizitës së presidentit iranian (Video)

Disa anëtare të organizatës “Femen”, të famshme për protestat e tyre nudo me në thelb respektimin e të drejtave të grave, kanë gjetur një mënyrë të veçantë për të protestuar kundër vizitës së presidentit Iranian në Paris.

Të veshura me rroba plazhi dhe duke mbajtur para gjoksit flamurin e Iranit, ato janë “varur” pranë kullës “Eifel”, gjest që sipas tyre ka për qëllim ta bëjë presidentin e Iranit, Hassan Rohani, “të ndihet si në shtëpinë e tij”.

Ndërsa gjatë vizitës në Romë, me kërkesë të Rohanit, muzeu i veprave antike u detyrua të mbulonte të gjitha statujat nudo.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjigandi francez "Total", marrëveshje për blerjen e naftës nga Irani
Avioni i forcave ajrore indiane rrëzon një UFO (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010812044143677
array(1) { ["section"]=> string(97) "varen-ne-litar-te-kulla-eifel-per-te-protestuar-kunder-vizites-se-presidentit-iranian-video-31162" }