Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

‘Vangjush Gambeta’, kush janë gazetarët që rrëmbyen çmimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka ndarë çmimet “Vangjush Gambeta”, përmes një ceremonie zhvilluar ditën e sotme në në Hotel Tirana, pjesë e së cilës ishin edhe Presidenti Ilir Meta dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi.

Agron Bala dhe Ibrahim Rexhepi -Cmimi i Karrierës.

Anila Hoxha -Çmimi Raportimi më i mire i vitit.

Klodiana Lala- Çmimi Reporteri i vitit 2018.

Çmimet e konkursit Vangjush Gambeta, i morën për Shqipërinë Dorina Azo dhe Erjola Jata, për Kosovën Lavdim Hamiti dhe për Maqedoninë Omer Xhaferi.

Edicioni i 10-të i ndarjes së çmimeve “Vangjush Gambeta” këtë vit u organizua nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, mbështetur nga Japan International Tabacco.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img