Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Vangjel Tavo akuza të forta policisë: Tahiri të largojë nga detyra drejtuesit e pozicionuar politikisht, po dëmtojnë LSI-në

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, një tjetër deputet i LSI-së i drejton akuza të forta Policisë së Shtetit.

Bëhet fjalë për deputetin e Gjirokastrës, Vangjel Tavo i cili akuzon se drejtuesit e policisë janë të pozicionuar politikisht dhe po bëjnë politikë duke dëmtuar LSI-në.

Tavo i bën thirrje ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri të largojë nga detyra drejtuesit politikë dhe t’iu mësojë rolin që kanë.

“I kam kërkuar Tahirit largimin e drejtuesve politikë, policia të merrt me punën e saj jo me politikën.

Jugu i Shqipërisë është i gjelbëruar, në Dropull po bëhet bastisje, Tahiri të ndërhyj” ka thënë Tavo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img