Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Vangjel Dule: Kur Rama humbi bashkinë përballë Bashës, ne që e kishim në koalicion përpiqeshim ta mbanim në rregull nga gjendja psikologjike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

632f04830e6fac4fc8a95e44391e94e9

Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule ka folur për sulmet që kryeministri Edi Rama ka bërë ndaj tij, kur e krahasoi me kandidatët e PS në zgjedhjet e 25 prillit.

Dule tha se Rama i bën këto veprime për të shmangur debatin me Bashën, pasi kryedemokrati i kujton dështimin e tij në politikë kur i mori bashkinë e Tiranës në vitin 2011.

Ai tregoi se ka qenë në koalicion me Ramën dhe bashkë me aleatët e tjerë përpiqeshin ta mbanin Ramën në rregull nga gjendja psikologjike.

“Me ato fyerje Rama përpiqet që të shmangë një debat me Bashën, pasi kreu i PD i kujton dështimin e tij politik në 2011, kur i mori bashkinë e Tiranës. Unë isha në koalicion me Ramën në atë kohë dhe me anë të telefonatave përpiqeshim të mbanim në rregull gjendjen e tij psikologjike”, tha Dule.

Më shumë

spot_img
spot_img