Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Vandalizohet me çekan varri i Karl Marksit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Persona të paidentifikuar kanë vandalizuar varrin e filozofit të famshëm gjerman Karl Marks.

albsig

spring

Karl Marks prehet në varrezën Highgate të Britanisë së Madhe, e cila menaxohet nga “The Friends of Highgate Cemetery Trust” dhe tërheq mijëra vizitorë çdo vit.

Shoqata bamirëse tha se pllaka e mermerit në varrin e Karl Marks është goditur disa herë me çekan, nga një person që e ka kryer aktin qëllimish gjatë fundjavës.

Varri i babait të komunizmit është monument kulture i shkallës së parë, duke e renditur në një ndër veprat më të rëndësishme në Londër.

sdgferh3e5th4h45rj.jpg

sdgferhy3ehue45hj4hj.jpg

sdgehe45tje45j5j.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img