Hapësire reklamuese

Politikë

Valixhet metalike në oborrin e Presidencës, vjen reagimi: Ka një aktivitet kulturor me Ansamblin e Dibrës

Shkruar nga Newsbomb
Valixhet metalike në oborrin e Presidencës, vjen reagimi: Ka një

Presidenti Ilir Meta shpërfill punimet e Kuvendit për shkarkimin e tij. Ashtu si ka ndodhur dhe më herët, Meta në një kohë që ndaj tij ndërmerreshin veprime të caktuara nga mazhoranca, ai organizonte evente në Presidencë ose udhëtonte në zona të ndryshme të vendit.

Këtë herë, Kreu i shtetit ka organizuar në Presidencë një aktivitet kulturor me Ansamblin Folklorik të Dibrës “Hazis Ndreu”. Në njoftimin e shpërndarë për mediat bëhet me dije se do të jepen tituj për disa personalitete të këtij Ansambli.

“Sot në ora 11:00, në kuadër të nismës “Artistët në Presidencë”, në institucionin e Presidentit të Republikës do të zhvillohet një aktivitet kulturor me Ansamblin Folklorik të Dibrës “Hazis Ndreu”.

Gjatë këtij aktiviteti, Presidenti Meta do të nderojë me Tituj edhe disa nga personalitetet e shquara të këtij Ansambli, si dhe do të mbajë një fjalë rasti. Ftohen mediat për transmetim LIVE!”, njofton Presidenca.

Lexo edhe: Zhvillime “të çuditshme” në Presidencë: Disa furgonë brenda rrethimit marrin valixhe të mëdha metalike

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese