Hapësire reklamuese

Politikë

Valentina Leskaj zgjidhet zv/presidente e Asamblesë Parlamentare të KiE

Shkruar nga Newsbomb

Shqipëria promovohet përmes politikanëve të saj me një post në nivel të lartë si KiE.

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës (PACE) ka zhvilluar këtë të hënë, zgjedhjet për President dhe Zëvendëspresident të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës.

Në këto zgjedhje, Valentina Leskaj, deputete e Partisë Socialiste, është zgjedhur Zëvendëspresidente e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës. Asambleja Parlamentare e KiE përbëhet nga 47 vende anëtare që përfaqësohen nga 642 deputetë gjithsej.

Kym und të quhet një sukses jo vetëm për deputeten e selizë rozë dhe maxhorancës, por gjithashtu dhe për vendin tonë, pasi do të përfaqësojë Shqipërinë në nivele të larta dialogu dhe konferenca të ndryshme. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese