Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Vaksinimi në Shqipëri ecën me ritme të shpejta, mbi 13 mijë imunizme vetëm ditën e sotme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fushata e vaksinimit masiv në vendin tonë po ecën me ritme të shpejta.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një foto në rrjetet sociale ka treguar se gjatë ditës së sotme janë kryer 13010 imunizime.

Ndërkohë që nga fillimi i fushatës së vaskinimit, 185.496 qytetarë kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës.

sipas mjekëve, nëse vaksinimi ecën me këto ritme, stina e verës do ta gjejë shqipërinë pa asnjë masë shtrënguese.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img