Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Vaksinimi masiv vazhdon me ritme të shpejta, Manastirliu: Shkon në 350.000 numri i vaksinimeve në vendin tonë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se deri më tani janë kryer 350 mijë vaksinime në të gjithë vendin që prej fillimit të fushatës.

Ditën e sotme nisi procesi i vaksinimit  të punonjësve të transportit ajror dhe në ditët në vijim pritet të vazhdojë me punonjësit e transportit urban.

albsig

Kujtojmë se prej javësh në vendin tonë ka nisur fushata e vaksinimit masiv, filimisht tek mosha e tretë mbi 80 vjeç, duke vijuar më pas me uljen e fashës së moshës së vaksimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img