Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Vaksinimi masiv, Rama nga Pogradeci: Askush nuk do mbetet pa vaksina, këtë javë një tjetër lajm i mirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama nga Pogradeci ka folur për pocesin e vaksinimit.

Ai tha qytetarët të cilët nuk janë kontaktuar nga mjeku i familjes mund t’i referohen e-albania, ku mund të bëjnë edhe kërkesën për t’u vaksinuar.

Ai gjithashtu tha se këtë javë do të vijnë një sasi e konsiderushme vaksinash, teksa tha se mund të kemi një lajm tjetër të mirë për disa dosa të tjera.

“Përfitojë nga rasti tju bëj thirrje qytetarëve që tu referohen e-albania për cdo rasti që kanë nevojë, të drejtohen aty për tu regjistruar vakinimin. Ndërkohë që mjekët e familjes e bëjnë thirrjen në bazë të vakinimit. Këtë javë vijnë sasi të tjera vaksinash që na japin mundësi të vakinojmë masivisht. Besoj se për këtë do të kemi një lajm për një tjetër marrëveshje, dozë të tjera. 

Tani unë e kam përsëritur cdo ditë, ka njerëz që ju duket kjo si politikë, apo që mendojnë se është shprehje xhelozie për turma. Nuk ka diskutim që cdo parti, dhe ajo si e jona mund të mbledhë njerëz. Në kushtet kur vaksinimi është një armë, që duhet të shoqërohet me distancimin. Nëse nuk i bëjmë bashkë vaksinim dhe distancim nuk bëhet gjë. Nuk është kjo që duhet të ndodhë, kjo është thjesht papërgjegjshmëri,” tha Rama ndër të tjera.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img