Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Vaksinimi masiv me ritme të shpejta në SHBA, më shumë se 70 milionë qytetarë morën dozën e dytë të vaksinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

SHBA është vendi më i prekur nga koronavirusi, ku shifrat e të infektuarve dhe viktimave janë disa herë më të larta se shtetet e tjera.

Në 24 orët e fundit në SHBA u regjistruan 66.653 raste të reja, duke e çuar në 31 milion e 151 mijë e 904 numrin e infektimeve që nga fillimi i pandemisë. Ndërkohë 709 persona humbën jetën, me numrin e viktimave që shkon në 561.783.

SHBa vijon me vaksinimin masiv dhe është shteti që ka kryer më shumë vaksinime deri më tani, pasi më shumë 117 milionë qytetarë kanë marrë 1 dozë vaksine, ndërsa 70 milionë i kanë marrë të dyja dozat.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img