Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vaksinimi masiv ka mbajtur nën kontroll pandeminë, Danimarka lehtëson masat anti-COVID

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vaksinimi masiv dhe me ritme të shpejta e ka ndihmuar Danimarkën që ta mbajë nën kontroll pandeminë.

Tashmë autoritetet kanë vendosur të lehtësojnë masat, duke lejuar restorantet që t’u shërbejnë klientëve edhe në ambientet e brendshme, ndërkohë që do të rihapen edhe muzetë.

Kushti i vetëm do të jetë që klientët duhet të paraqesin një testv negativ COVID-i, ndërsa test COVID-i do t’u kërkohet edhe nxënësve që duan ta ndjekin mësimin ën shkolla.

Gjithashtu Danimarka do të rikthejë edhe tifozët në stadiume, teksa grumbullimet e qytetarëve do të lejohen deri në 50 persona.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img