Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Vaksinimi kundër Covid në Greqi, ndër të parët që e marrin Mitsotakis dhe presidentja

spot_img

Lajme të ngjashëm

613dcf5331c4c9664f0340517bea325d

Sot është një ditë historike pasi vendet e Bashkimit Europain kanë nisur vaksinimin kundër koronavirusit.

Vaksinimi ka nisur edhe në Greqi ku ndër të parët që u vaksinuan ishte kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis dhe presidentja Katerina Sakellaropoulou.

Mitsotakis pasi ka bërë vaksinën u shpreh se ishte një proces pa dhimbje.

Ndërsa Sakellaropoulou u shpreh se kjo ishte një dhuratë për Krishtlindjen, teksa tha se duhet të vaksinohen sa më shumë.

“Shkenca ka bërë dhuratën tonë më të madhe këtë Krishtlindje. Të gjithë ata që u munduan dhe kaluan natën për të bërë vaksinën sa më shpejt të jetë e mundur. BE-ja ka provuar se është gjithashtu një bashkësi solidariteti ”, tha ndër të tjera presidentja.

mitsotakis.jpgsakellaropoulou_emvolio.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img