Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Vaksinimi kundër Covid, Manastirliu tregon kategoritë e reja që përfitojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndjekur procesin e vaksinimit në qendrën e vaksinimit të përqendruar në “Air Albania”.

Me anë të një postimi në rrjetet socaile, Manastirliu bën me dije se se në fashën e vaksinimit tani janë përfshirë edhe punonjësit e shërbimeve kritike dhe institucioneve që janë direkt në kontakt me qytetarët.

“Në stadiumin “Air Albania”, aty ku ka nisur vaksinimi anticovid për punonjësit e shërbimeve kritike dhe institucioneve që janë direkt në kontakt me qytetarët, i cili do të shtrihet në të gjithë vendin 👍🏼

🧪 Vaksinimi i kombinuar për qytetarët +50 vjeç dhe grupet e riskut po ecën me ritme shumë të mira dhe jemi të vendosur ta çojmë deri në fund programin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës së çdo qytetari🙌🏼” shkruan Manastirliu në postimin e saj.

Më shumë

spot_img
spot_img