Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Vaksinimi kundër Covid-19, Manastirliu: 200 mijë gjyshe dhe gjyshër janë sot më të mbrojtur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vaksinimi kundër Covid-19 vijon në të gjithë vendin në moshat + 60 vjeç.

Ministria e Shendetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se më shumë se 200.000 gjyshe dhe gjyshër e kanë marrë vaksinën kundër koronavirusit dhe janë më të sigurt.

albsig

“Me lajmin e mirë se, më shumë se 200,000 gjyshe dhe gjyshër janë sot më të mbrojtur nga 🤜covid19, ju uroj një ditë të mbarë” shkruan Manastirliu në postimin e saj.

Kujtojmë që një ditë më parë në vend ka filluar edhe vaksinimi i dializantëve dhe të personave që kanë kryer transplante.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img