Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
1kmh
0 %
Mar
29 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

“Vaksinim, vaksinim”, Rama reagon pas “OK” të EMA-s për AstraZeneca-n: Këpusim sa më shumë hallka të zinxhirit të infektimeve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5ac47d7afe4f88b4822122c8cf3898bc

Kryeministri Edi Rama reagon pas konfirmimit të Agjencisë Europiane të Barnave për sigurinë dhe efektshmërinë e vaksinës AstraZeneca.

 

Rama thotë se tashmë do të vijojë vaksinimi masiv, deri sa të dalim nga “tuneli i pandemisë”.

Italia dhe Franca ishin dy shtetet e para që rinisën procesin e vaksinimit me AstraZeneca, pas konfirmimit të EMA.

“Agjencia Europiane e Barnave (EMA) konfirmon pas verifikimeve të kryera, Sigurinë dhe Efektshmërinë e vaksinës ASTRAZENECA

Vaksinim, vaksinim, vaksinim për të këputur sa më shumë hallka të zinxhirit të infektimeve dhe për të dalë përfundimisht nga tuneli i pandemisë, ku ka nisur të duket drita”, shkruan Rama në Facebook.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img