‘Vaksina vjen në dhjetor në Shqipëri’, ironizon Kreshnik Spahiu: Këta ose kanë rrjedhur, ose do i prodhojnë vaksinat në Tepelenë

Publikuar tek: aktualitet, më 23:36 02-12-2020 ‘Vaksina vjen në dhjetor në Shqipëri’, ironizon Kreshnik Spahiu: Këta ose kanë rrjedhur, ose do i prodhojnë vaksinat në Tepelenë Kreshnik Spahiu

Ditën e sotme është folur shumë për vaksinat anti-COVID, ku Britania miratoi përdorimin e vaksinës së kompanisë Pfizer, ndërkohë që Shqipëria pret që t’i vijnë dozat e vaksinës COVAX.

Mjeku Pëllumb Pipero deklaroi në emisionin “Real Story” se është besimplotë se vaksina do të vijë në Shqiëpri në fund të muajit dhjetor ose në fillim të janarit, ndërkohë që ka ardhur edhe reagimi i themeluesit të Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik spahiu.

Me ironi Spahiu thotë se radha e vaksinës do të jetë: Dhjetor – Shqipëria, Janar-Gjermania, Shkurt-Italia dhe Mars-Austria, duke thënë se “këta ose kanë rrjedhur, ose do t’i prodhojnë vaksinat në Tepelenë”.

“Sipas mediave shqiptare, rradha e ndarjes vaksinës do jetë:

1- Dhjetor Shqipëria,

2- Janar Gjermania,

3- Shkurt Italia,

4- Mars Austria,

Këta ose kanë rrjedhur, ose mendojnë që populli i ha prrallat e tyre, ose do i prodhojnë vaksinat në Tepelenë”, shkruan Spahiu.

Screenshot_9_copy.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Ndryshimet në Kod më të këqija se ishin', Kulluri: Venecia ndërhyri me vonesë, Opozita mori tjetër goditje  
Mbani çadrën me vete sot, priten reshje shiu në gjithë vendin dhe dëborë në zonat malore »
Article Logic
Execution time: 0.011822938919067
array(1) { ["section"]=> string(130) "vaksina-vjen-ne-dhjetor-ne-shqiperi-ironizon-kreshnik-spahiu-keta-ose-kane-rrjedhur-ose-do-i-prodhojne-vaksinat-ne-tepelene-229975" }