Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

“Vaksina është e vetmja zgjidhje”, mjeku Pipero mesazh: Nxitoni të vaksinoheni sa më parë, asnjë nuk është i sigurt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero thotë se vaksina dhe vaksinimi janë e vetmja zgjidhje për të fituar betejën me Covid-19. Sipas mjekut, nëse nuk janë të gjithë qytetarët të vaksinuar, asnjë nuk është i sigurt.

“Zgjerimi i fashes moshore te vaksinimit 18+, zgjatja e orarit te vaksinimit si dhe mundesia per ta ofruar sherbimin edhe ne shtepi na jep mundesine te vaksinohemi me shpejt, ndaj te gjith ata qe ende nuk jane vaksinuar, duhet te nxitojne te vaksinohen sa me pare te jete e mundur.

Nese nuk jane te gjithe qytetaret te vaksinuar, asnje nga ne nuk eshte i sigurt, sa me gjate te qarkulloje virusi midis nesh aq me gjate do jemi te pa sigurt nga Covid 19! Vaksina dhe vaksinimi jane e vetmja zgjdhje”, shkruan Pipero.

Kutjojmë se, në Shqipëri janë më shumëë se 1 milion persona e kanë marrë dozën e vaksinës anti-Covid. Në vendin tonë aplikohen vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Coronavac.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img