Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Vaksina anti-grip për grupet e riskuara/ Manastirliu nga Belshi: Janë shpërndarë 200 mijë doza

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbi 200 mijë vaksina kundër gripit janë shpërndarë në disa qendra shëndetësore të vendit, ku po aplikohen fillimisht te grupet e rrezikuara. Kështu u shpreh ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu sot nga Belshi, aty ku vizitoi Qendrën e re Shëndetësore.

Ajo u ndal dhe te fushata e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, duke u shprehur se vetëm gjatë Tetorit janë kryer mbi nëntë mijë mamografi.

Vetëm përgjatë muajit tetor janë kryer më shumë se 9 mijë mamografi, ndërkohë përgjatë këtij vitit janë 13 mijë mamografi të kryera. Sot mamografi e lëvizshme është në Belsh, nderkohë që çdo spital rajonal ka një mamografi, falë angazhimit tonë për të siguruar këtë shërbim në çdo rajon“, u shpreh Manastirliu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img