Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

‘Vaksina falas’, Serbia josh turistët: Markën dhe llojin zgjidheni vetë, ne ju lëmë takim…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Serbia ka zgjeruar aksesin për vaksinat falas për të gjithë shtetasit e saj.

Por kjo jo vetëm për qytetartët serbë, por së fundmi qeveria ka ofruar vaksina falas edhe për turistët e huaj, të cilët zgjedhin Serbinë si destinacion turistik.

Por ajo që vlen më shumë për t’u theksuar është fakti se turistët do të kenë mundësi të zgjedhin se cilën vaksinë duan të marrin mes Pfizer, Moderna, Sputnik V, AstraZeneca, madje edhe Sinopharm.

Procedura për këtë është e lehtë, ata thjesht duhet të plotësojnë një pyetësor në portalin qeveritar.

Udhëzimet shpjegohen me detaje në faqen e internetit të ambasadës së Beogradit në Itali.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img