Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kandidaturat (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

aee5d2a3cbacacbc39ef3a7a67632b7d

Kuvendi ka shpallur kandidaturat për vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese.

Pas shpalljes nga Kuvendi i Shqipërisë, në datën 4.3.2019, të hapjes së procedurave të aplikimit për vakancën e plotë për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese që do të zgjidhet nga Kuvendi, kanë paraqitur kërkesën për shprehje interesi, si dhe dokumentacionin përkatës, kandidatët:

  1. Arta Vorpsi
  1. Arta Vorpsi
  1. Avni Shehu
  1. Elsa Toska
  1. Fiona Papajorgji
  1. Klodian Rado
  1. Kostandin Kazanxhi
  1. Mitat Dautaj
  1. Ilir Mustafaj
  1. Valbona Bala (Pajo)

Vijon…

Më shumë

spot_img