Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese, Ardian Dvorani dorëzon kandidaturën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i KED, Ardian Dvorani ka kandiduar për të plotësuar vakancën që  krijohet nga mbarimi i mandatit të gjyqtarit Altin Binaj.

Afati për kandidaturat është deri më 14 shkurt, si duket Dvorani tani është “drejt” Gjykatës Kushtetuese.

Dvorani  ka qenë më herë anëtar dhe kryetar i Gjykatës së Lartë. Ai pati dhe një përplasje me Metës. Presidenti ka kallëzuar Dvoranin për falsifikim ndërkohë që SPAK pushoi akuzën për munges provash.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img