Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Vakancat në gjykatat e rretheve, KLGJ cakton 10 gjyqtarët e rinj (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

8f73b6db8ee172c8832b19ce12b00a8b

Këshilli i Lartë Gjyqësor emëroi sot 10 gjyqtarët në 10 rrethe të Shqipërisë.

Pas përfundimit të studimeve të magjistraturës dhe stazhit, 10 përfaqësuesit e rinj të gjykimit do të nisin nga puna e plotë në 10 rrethe. Vendimi erdhi për shkak të boshllëkut të krijuar nga largimi i gjyqtarëve nga proçesi i Vettingut dhe dalja në pension.

10 gjyqtarët e rinj do të futen në sitën e Vettingut, i cili kryhet nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Emrat e rinj të zgjedhur në 10 rrethet e Shqipërisë janë:

Shkodër – Afërdita Caco

Dibër – Ardit Kuka

Gjirokastër – Suela Dashi

Korçë – Ervin Sulaj

Kukës – Merita Karaj

Kurbin – Olti Skrame

Lushnjë – Lorena Çabej

Pukë – Amarilda Sulaj

Sarandë -Suela Xhani

Tropojë – Enkeleda Dalipi

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img