Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

“Vajzat të shohin shoferin, jo makinën e shtrenjtë”, Kim Mehmeti këshillë votuesve: Mos shihni flamurin e partisë, por atë që e mban

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkrimtari i njohur Kim Mehmeti ka bërë një paralelizëm të bukur lidhur me situatën politike në vendin tonë.

Ai kujton këshillën e vlefshme e cila thotë se “vajzat nuk duhet të shohin makinën e shtrenjtë, por shoferin që e nget”, duke e paralelizuar me kontekstin politik, në prag të zgjedhjeve të brendshme në PD.

Mehmeti thotë se votuesit nuk duhet të shohin flamurin e partisë, por drejtuesin e saj se çdo veprim politik del nga koka e tij dhe jo nga flamuri.

“Nëse vajzave duhet dhënë këshillën e njohur se, nuk duhet ta shikojnë makinën e shtrenjtë, por djalin që e nganë atë – ngaqë fëmijët nuk do i ngjajnë dhe nuk do e kenë baba veturën, por drejtuesin e saj – atëherë votuesit duhet këshilluar që të mos e shikojnë flamurin partiak, por flamurbartësin, ngaqë veprimet politike i përcakton koka e atij që e bartë shtizën, e jo flamuri që valëvitet në të!”, shkruan në rrjete sociale Kim Mehmeti.

191204230 332024418281382 2399904972550613990 n

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img