Vajza martohet pa lejen e tij, babai vret veten live në facebook, lë dhe një mesazh të frikshëm

Publikuar tek: bota, më 17:05 24-10-2017 Vajza martohet pa lejen e tij, babai vret veten live në facebook, lë dhe një mesazh të frikshëm

Së fundi kemi dëgjuar shumë për vrasje, brenda në familje si pasojë e problemeve dhe kontraditave që mund të lindin. Një rast i fundit, tepër i rëndë është vetëvrasja e 54 vjeçarit Ayhan Uzun, për shkak se vajza u martua pa lejen e tij.

 

54 vjeçari ka filmuar vrasjen e tij duke lënë dhe një mesazh për familjen përpara se të kryejë aktin e tmerrshëm. Në video, ai dëgjohet të thotë: Po e filmoj këtë drejtpërdrejt, e po e bëj me vetë dëshirë. Nuk dua që ata persona që më detyruan ta bëjë këtë, të marrin pjesë në varrimin tim.

Në ditën më të lumtur të jetës së bijës time, më telefonuan për të më uruar fejesën e vajzës. Askush nuk më ka pyetur për këtë. Nuk më kanë trajtuar si të zotin e shtëpisë”, mësohet të ketë thënë ai në video. Në fakt nuk dihen  gjendja psikologjike e kryefamiljarit, por sigurisht që ka qenë një vendim i  gabuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në një ditë 4 mijë e 200 euro por puna që bën kjo vajzë do i fuste tmerrin kujdo (VIDEO-RRËFIMI)
Tragjike, politikani humb jetën në një park lojërash (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013751983642578
array(1) { ["section"]=> string(99) "vajza-martohet-pa-lejen-e-tij-babai-vret-veten-live-ne-facebook-le-dhe-nje-mesazh-te-frikshem-97043" }