Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vajza e deputetit të PS: Protesta e sotme duhet përshëndetur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5bcef0255a408aaa323f1840a7b6dd7a

Anika Dokle, vajza e deputetit të Partisë Socialiste, Anika Dokle ka deklaruar se protesta e sotme e organizuar nga PD duhet përshëndetur pavarësisht skepticizmit rreth saj.

Ajo thekson se në Shqipëri duhet bërë luftë kundër “bunkerizimit dhe jo  kundër bunkereve.

“Refleksion pas PROTESTES së sotme, që duhet përshëndetur pavarësisht skepticizmit rreth saj. Duhet bërë luftë kundër “bunkerizimit” dhe jo kundër bunkereve(nuk i bihet betonit me kokë dhe as kokës me beton!) Dhe kjo luftë nuk bëhet me ju të sotmit! Simbolika e bunkerit është aq fort e lidhur me komunizmin po aq sa edhe protesta e sotme me atë të 25 viteve më parë. P.S.: Nuk ka revolucion pa evolucion të mendimit”, shkruan Dokle.

Lexo edhe:

Sot një ditë jo e qetë politike, por Rama dhe Selami shtrëngonjë duart

Protesta e opozitës parë nga lart, ja sa njerëz u mblodhën (Foto)

SHBA dhe BE dënojnë dhunën: PD të organizojë protesta paqësore dhe dialog konstruktiv

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img