Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Vajza 10 muajshe në det të hapur me komardare, shpëtohet nga rojet bregdetare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një moment dramatik është regjistruar në një prej plazheve të Greqisë, ku mungesa e vëmendjes së prindërve ka bërë që vajza 10 muajshe të largohet 1-km larg bregut.

Vajza e quajtur Malda, ndodhej mbi komardare në momentin që era dhe rryma e detit e largoi  atë larg bregdetit, duke shkaktuar panik te familjarët e saj. Ka qenë ndërhyrja e shpejtë rojeve bregdetare të Turqisë që ka bërë të mundur shpëtimin e fëmijës dhe kthimin e saj shëndosh e mirë te prindërit e saj.

Autoritetet thanë më pas se era po e drejtonte vajzën 10 muajshe drejt brigjeve të ishullit grek, Lesbos.

Më shumë

spot_img
spot_img