Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Vajti t’i kërkonte borxhin, kërcënohet me armë zjarri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e Erlis Dollanin, person i shpallur në kërkim, pranë banesës së tij, për arsye se ka kanosur me armë zjarri shtetasin: M.Z. për motive të dobëta (shlyerje borxhesh) pasi ky i fundit ka shkuar në banesën e shtetasit: Erlis Dollani, për t’i kërkuar disa para që, Dollani i’a kishte borxhë.

Dollaninë momentin që pikasi ardhjen e shërbimeve të policisë, tentoi të largohej nga banesa, por u bë neutralizimi dhe kapja e tij në mënyrë të menjëhershme si dhe sekuestrimi i armës së zjarrit që mbante në duar në tentativë për të ikur.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar brenda në banesën e këtij shtetasi, është gjetur një sasi me lëndë narkotike prej 60 gr, e llojit “Cannabis sattiva”.

Shtetasi Ersil Dollani, është person me preçedent penal, i shpallur në kërkim për vjedhje automjetesh dhe banesash, i dënuar më parë për kanosje dhe armëmbajtje pa leje, etj.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

– 1 armë zjarri “automatik model 56”

– 50 fishekë të kalibrit 7.62 mm,

– 2 krëhëra,

– 60 gr lëndë narkotike të llojit “Cannabis”

{mp4}40165{/mp4}
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img