Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Ushtritë e Kosovës dhe Shqipërisë bëhen bashkë, pastrojnë mjedisin në doganën e përbashkët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtritë e Shqipërisë dhe Kosovës janë bërë bashkë ditën e sotme për të pastruar Fierzën, Vermicën dhe mjedisin në doganën e përbashkët.

Të pranishëm në këtë aksion me moton “Lundro dhe Pastro” ishin dhe ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi dhe dy ministrat e Kosovës, të Mbrojtjes dhe Industrisë. Gjatë këtij aksioni u mblodhën tonelata mbeturinash që kishin mbuluar vijën liqenore që ndodhet nën hijen masive të Pashtrikut dhe Sharrit.

Më shumë

spot_img
spot_img