Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Ushtria ruse nis hakmarrjen pas fundosjes së luftanijes “Moskva”,  shpërthime të fuqishme në Kiev dhe Lviv

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy ditë pas fundosjes së luftanijes “Moskva”,  ushtria ruse ka nisur sulmet nga ajri në Kiev dhe Lviv.

Mediet e huaja, raportojnë se shpërthime të fuqishme janë dëgjuar mëngjesin e së shtunës në periferi të Kievit. Lajmi është bërë  me dije nga kryetari i bashkisë, Vitali Klitschko.

Përmes një postimi në Telegram, ai tha se shpërthimet kanë ndodhur në lagjen Darnytskyi, duke shtuar se numri i viktimave ende nuk dihet, ndërsa ekipet e shpëtimit ndodheshin në vendngjarje.

Gjithashtu forcat ruse kanë sulmuar mëgjesin e sotëm qytetin Lviv, në perëndim të Ukrainës. Guvernatori i Lviv, Maksym Kozytskyi, tha se ka pasur sulme nga ajri midis orës 05:46 dhe 07:02.

Më shumë
spot_img
spot_img