Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Ushtria ruse nis bombardimin e rajonit të Sumy-t në Ukrainë

Lajme të ngjashëm

Ushtria ruse nisi një tjetër sulm në zonat kufitare të rajonit Sumy në Ukrainë.

“Rusët kanë nisur sulm në territorin e rajonit Sumy. Sipas informacioneve paraprake, ishte një sulm ajror,” postoi Administrata Ushtarake Rajonale në Facebook .

Siç u përmend, muri i një shtëpie dykatëshe u shkatërrua, qendra sportive u dëmtua shtëpi private u dëmtuan dhe dritaret në një kopsht fëmijësh u thyen si rezultat i goditjes në qytetin Seredyna-Buda, rrethi Shostka.

“Pasojat janë duke u sqaruar. Nuk raportohet ende për viktima,” shtoi administrata.

Siç raporton “Ukinform”, armiku bombardoi komunitetet Esman, Shalyhine, Seredyna-Buda në rajonin Sumy mbrëmë dhe mëngjesin e sotëm.

Më shumë