Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ushtria izraelite shënjestron shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtria izraelite thotë se ka bombarduar shtëpinë e liderit politik të grupit militant palestinez Hamas në një valë sulmesh ajrore në Rripin e Gazës.

Gjenerali Hidai Zilberman, një zëdhënës i ushtrisë, i tha radios së ushtrisë së Izraelit të dielën se ushtria synoi shtëpinë e Yehiyeh Sinwar, udhëheqësit më i lartë i Hamasit brenda territorit, i cili ka të ngjarë të fshihet së bashku me pjesën tjetër të grupit.

BBC shkruan se në shtëpinë e liderit Yehiya Sinwar është lëshuar një bombë. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar.

Hamas dhe grupe të tjera militante kanë hedhur rreth 2,000 raketa në Izrael që nga e hëna e kaluar, kur tensionet u rritën mbi vendin e shenjtë në Jerusalem dhe dëbimi i kërcënuar i dhjetëra familjeve palestineze nga një lagje aty pranë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img